تبلیغات
یاقوت کویربشرویه - مطالب تیر 1394
یاقوت کویربشرویه
(فرهنگی و اجتماعی - سیاسی-عکس- متفرقه)حضرت امام خمینی (ره):پشتیبان ولایت فقیه باشید تابه مملکت شماآسیبی نرسد.
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


یاقوت كویر
یاقوت كویر نام وبلاگ من است
تقدیم شما سلام وبلاگ من است
همگام شما و با صداقت بودن
با لطف خدا ،‌ مرام وبلاگ من است
شادم كه شما سری به وبلاگ زنید
این خواسته ی مدام وبلاگ من است
ازعشق و محبت تو ای یارعزیز
لبریز همیشه جام وبلاگ من است
یك جمله بگویم این كه دوستت دارم
این جمله فقط تمام وبلاگ من است
«سروده :محمدرضاقاسمیان»
این وبلاگ به معرفی آداب وسنن فرهنگی و اجتماعی،مراسمات و... درشهرستان بشرویه می پردازد؛علاوه بر آن به مناسبت فرارسیدن ایام مخصوص مطالب یا تصاویری را درج می نماید.امیداست موردپسندبینندگان عزیزواقع شود.منتظردریافت نظرات ارزنده ی شمابزرگواران هستم.
باحترام

مدیر وبلاگ :محمدرضا قاسمیان

یاقوت کویربشرویه

باسلام وتقدیروتشکرازهمه سروران گرامی ومخاطبین عزیز،

سایرمواردومطالب مرتبط رامی توانیددروبلاگی باهمین نام

به آدرس زیر مشاهده ومطالعه فرمایید.

با تشکر-محمدرضاقاسمیان

آدرس:http://yaghutekavir.blogfa.com/

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 12 تیر 1394

شرح ماجرای انفجار در دفتر حزب جمهوری اسلامی

7 تیر 1360

چگونگی تشكیل حزب جمهوری اسلامی

شرح ماجرای انفجار بمب

اسامی شهدای انفجار دفتر مركزی حزب جمهوری اسلامی

اسامی مجروحان حادثه هفتم تیر

چگونگی تعطیل فعالیت های حزب جمهوری اسلامی

چگونگی تشكیل حزب جمهوری اسلامی

در دنیای سیاه و ظلمانی پیش از پیروزی انقلاب اسلامی، چند اصل مهم و پر نقش استعماری در فرهنگ جوامع عقب نگهداشته شده یا مستضعف جای خود را باز كرده بود كه در واقع ستون های امپراتوری بزرگ جهانخوارگی و استكبار به حساب می آمد.

یكی از این اصول، این بود كه به مردم تلقین شده بود كه هیچ ملتی نمی تواند، بدون تكیه بر یكی از قدرت های شرق یا غرب روی پای خود بایستد. هر وقت و هر جا انقلابی می شد، می گفتند: حتماً دست یكی از این دو، پشت پرده كار می كند. این كه در بسیاری از این انقلاب ها گرایش های شرقی و غربی وجود داشته جای انكار نیست، اما آنچه مهم است، این است كه از همین نكته یك اصل ساخته بودند و به ملّت ها باورانده بودند كه «هرگز امكان ندارد انقلابی بشود و متكی به این دو قدرت نباشد.»

نتیجه ی چنین طرز تفكر و برداشتی، خطرناك بود و انقلابیون را دچار تردید می نمود كه آیا بدون تكیه به یكی از دو بلوك، غرب یا شرق می توانند انقلاب را به جایی برسانند یا نه؟ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 7 تیر 1394
دقایقى بعد از شروع پرسش و پاسخ ، جوانى حدودا 25 ساله ، قد بلند با كت خاكسترى رنگ از میان جمعیتى كه دور معظم له حلقه زده بودند، گذشت و خود را به تریبون رساند و ضبط صوتى را كه در دست داشت روى آن قرار داد و رفت .
 سال 1360 و آغازین سالهای پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی بود . سردمداران دولت های استكباری كه منافع خویش را در كشور عزیزمان ایران از دست رفته می دیدند با تجهیز و تقویت گروهكهاى منحرف كه در جریان پیروزى انقلاب از موقعیت سوء استفاده كرده و به جمع آورى و غارت سلاح و مهمات پرداخته بودند ، در صدد نابودی نظام مقدس و نوپای جمهوری اسلامی برامدند .


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
یکشنبه 7 تیر 1394

 شعر وفات حضرت خدیجه(س) – علی صالحی

لحظاتی که نشستی بغل بستر من

این قَدَر گریه نکن فاطمه جان در بر من

 دیدن اشک تو والله برایم سخت است

 پس عذابم نده در این نفس آخر من

 تو اجازه نده تنها بشود پیغمبر

بعد من باش کنار پدرت دختر من

صَرف دین پدرت شد لحظات عمرم

وقف شد دار و ندارم به ره همسر من

همه‌ی زندگی‌ام خرجیِ اسلام شده

جان من نیز فدای سر پیغمبر من

از همه ثروت من که به هوای دین رفت

یک کفن نیست بپیچند بر این پیکر من

این همه سال غمی در دل من راه نیافت

ولی امشب غم فردای تو آمد سر من

می‌روم زود ز پیش تو دلیلش این است

که نبینم چه می‌آید به سر کوثر من

می‌روم تا که نبینم که به ضرب سیلی

چه می‌آرند به روز گل نیلوفر من

پدرت گفته که پهلوی تو را می‌شکنند

وای از صدمه‌ی مسمار و گل پرپر من

وسط هجمه‌ی مردم تو صدا خواهی زد:

محسنم کشته شد ای وای بیا مادر من

علی صالحی

منبع:http://reyhane.info/1391/05/2765/ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 تیر 1394

تاریخ رحلت: دهم رمضان سال دهم بعثت

زندگینامه حضرت خدیجه (س)

پدر او خُوَیلد بن اسد و مادر او فاطمه دختر زائده است. تولّد حضرت خدیجه علیها السلام سال 68 پیش از هجرت است. ازدواج مبارک خدیجه با وجود مبارک و نازنین حضرت محمّد صلی  الله  علیه  و  آله  و سلم هنگامی بود که 25 سال از عمر شریف پیامبر صلی  الله  علیه  و آله  و سلم و چهل سال از عمر حضرت خدیجه علیها السلام می  گذشت. او از لحاظ نسب از همه زنان پیغمبر صلی  الله  علیه  و  آله  و سلم به پیغمبر نزدیک تر است . او در ماه رمضان سال دهم بعثت و اندکی پس از وفات حضرت ابوطالب علیه السلام درگذشت. پیغمبر او را در «حجون» دفن کرد و خود او را در قبر گذاشت . (1)

 

وفات حضرت خدیجه (س)

 

فرزندان حضرت خدیجه (س)

در تعداد فرزندان حضرت خدیجه (س)، میان مورخان اختلاف است. به گفته مشهور: ثمره ازدواج رسول خدا و خدیجه، شش فرزند بود. 1- هاشم 2- عبدالله به این دو «طاهر» و « طیب »می گفتند. 3- رقیه 4- زینب 5- ام کلثوم 6- فاطمه

رقیه بزرگترین دخترانش بود و زینب، ام کلثوم و فاطمه به ترتیب پس از رقیه قرار داشتند. پسران خدیجه پیش از بعثت پیامبر (ص)، بدرود زندگی گفتند. ولی دخترانش، نبوت پیامبر (ص) را درک کردند.

گروهی از محققان معتقدند: قاسم و همه دختران رسول خدا (ص) پس از بعثت به دنیا آمدند و چند روز پس از پیامبر خدا (ص) به  مدینه هجرت کردند. (2)ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 تیر 1394

بلای فراگیر

معضل اعتیاد به مواد مخدر، بلای خانمان سوزی است که جوامع بشری را در چنگال مرگ آور خویش گرفتار ساخته است. این اختاپوس هراس آور، قدرت اندیشه، نوآوری، پشتکار، کوشش و سازندگی را در انسان ها به ویژه نسل جوان جامعه از بین می برد و بنیان خانوادگی و اعتقاد دینی آنان را به نابودی می کشاند. امروزه کم تر کشوری را در جهان می توان یافت که پدیده مواد مخدر و اعتیاد، مهم ترین دغدغه یا یکی از مهم ترین مشکلات اجتماعی اش نباشد. هر ساله، مبالغ هنگفتی برای مبارزه با این معضل هزینه می شود، ولی هم چنان رقم باندهای قاچاق مواد مخدر و شمار معتادان رو به افزایش است. در ایران نیز معضل مواد مخدر سال هاست که حل ناشدنی باقی مانده و با وجود مبارزه پی گیر جمهوری اسلامی با این پدیده مهلک، هنوز نتوانسته ایم بر این معضل اجتماعی غلبه کنیم.

عزم فرهنگی

صاحب نظران و اندیشمندان متعهد، حل شدن معضل اعتیاد و پدیده مواد مخدر را به مبارزه ای فراگیر و پیوسته در ابعاد نظامی، انتظامی، سیاسی، اقتصادی و فرهنگی نیازمند می دانند. در این میان، مبارزه ریشه دار فرهنگی، می تواند تضمین کننده بهره دهی فعالیت دیگر بخش ها باشد. با تلاش فرهنگی می توان از گسترش روز افزون اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در کشور جلوگیری کرده، از این رهگذر، سلامت فردی و اجتماعی را به کشور بازگرداند.

استعمار و مواد مخدر

برای نخستین بار، استعمارگران انگلیسی تریاک را به ایران وارد کردند. البته پیش از آن نیز این ماده مخدر در ایران شناخته شده بود، ولی تنها برای مداوای بعضی از دردها به کار می رفت؛ چنان که بوعلی سینا و محمد زکریای رازی از آن در مسائل پزشکی به خوبی بهره می گرفتند. تاریخ سیاسی مواد مخدر در ایران، از زمان قاجاریه آغاز می شود. در این عصر، فعالیت پزشکان و مستشاران خارجی و رواج شایعه های مربوط به خواص بی شمار تریاک سبب آغاز کشت وسیع خشخاش در نواحی گوناگون ایران و رواج مصرف آن شد. در بیمارستان کرمان که با نظارت دو پزشک انگلیسی اداره می شد، تریاک رایج ترین داروی تجویزی بود که بعدها به داروی عمومی و خانگی تبدیل شد و استعمار، از این راه جامعه ایران را آلوده ساخت.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 تیر 1394

آشنایی با روز جهانی مبارزه با مواد مخدر

- همشهری آنلاین:


26 ژوئن برابر با 5 تیر روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است.

کنفرانس بین‌المللی مبارزه با اعتیاد و قاچاق مواد مخدر از تاریخ 17 تا 26 ژوئن 1987 در شهر وین به منظور ابراز عزم سیاسی ملت‌ها در امر مبارزه با پدیده خانمان‌سوز و شوم مواد مخدر تشکیل شد و در آن سندی با عنوان C.M.O به تصویب کشورهای شرکت‌کننده رسید.

این سند خط مشی همه‌جانبه اقدامات در امر کنترل مواد مخدر را از سوی کشورهای شرکت‌کننده مشخص و آنان را متعهد نموده است تا اقدامات بین‌المللی در خصوص مبارزه با قاچاق مواد مخدر را قاطعانه دنبال کنند.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 تیر 1394

چرا ایران در فضای مجازی تحریم نیست؟

چرا ایران در فضای مجازی تحریم نیست؟

مقام‌های آمریکایی در حالی از اثرات تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم ایران سخن می‌گویند که به اثرات این اقدامات ضدبشری در تأمین دارو و مواد غذایی توجهی ندارند.

«برای مقام‌های آمریکایی مهم است تحریم‌ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می‌گذارد». این اظهارات را «وندی شرمن»، معاون وزیر خارجه آمریکا، خرداد ماه سال 1392 برای اعلام لغو تحریم‌های تجهیزات ارتباط در فضای مجازی علیه ایران مطرح کرد.

خانم شرمن گفت که دولت اوباما هیچ علاقه‌اى ندارد که ارتباط مردم ایران با هم و با خارج محدود یا قطع شود. چند ماه بعد، وزارت خزانه‌داری آمریکا با صدور مجوزی انجام مبادلات بانکی برای خرید تجهیزات و خدمات اینترنتی و مخابراتی را آزاد و آنها را از فهرست تحریم‌های خود خارج کرد.

این مجوز، امکان صادرات مستقیم یا غیرمستقیم کالاهای ارتباطات اینترنتی نظیر تجهیزات مرتبط با چت، ای‌میل، شبکه‌های مجازی، سرویس‌های اشتراک عکس و فیلم، مرور اینترنت و وبلاگ به ایران را فراهم می‌کرد.

پرسشی که در اولین نگاه درباره این اقدام دولت آمریکا به ذهن خطور می‌کند این است که علت این دست و دل‌بازی ناگهانی مقام‌های کشوری که به تأثیرات تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم عادی و یا بیماران سرطانی بی‌توجه بوده‌اند، چیست و چرا آنها در این حوزه خاص از تأثیر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم عادی ایران نگران می‌شوند؟

ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 4 تیر 1394

شهید آیت الله مرتضی مطهری : اساساً برنامه ماه مبارک رمضان برنامه انسان سازی است که انسانهای معیوب در این ماه خود را تبدیل به انسانهای سالم، و انسانهای سالم خود را تبدیل به انسانهای کامل کنند. برنامه ماه مبارک رمضان برنامه تزکیه نفس است، برنامه اصلاح معایب و رفع نواقص است، برنامه تسلط عقل و ایمان و اراده بر شهوات نفسانی است، برنامه دعاست، برنامه پرستش حق است، برنامه پرواز به سوی خداست، برنامه ترقی دادن روح است، برنامه رقاء دادن روح است. اگر بنا باشد که ماه مبارک بیاید و انسان سی روز گرسنگی و تشنگی و بی‌خوابی بکشد و مثلًا شبها تا دیروقت بیدار باشد و به این مجلس و آن مجلس برود، و بعد هم عید فطر بیاید و با روز آخر شعبان یک ذره هم فرق نکرده باشد، چنین روزه‌ای برای انسان اثر ندارد.ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 3 تیر 1394

السلام علیک یا قاسم بن الحسن علیه السلام

آن ماه که روشنگرهر انجمن است            مجموعه ای از فضایل پنج تن است

در شادی و غم دست توسل ما را               بر دامن لطف قاسم بن الحسن است

***

آیینه روی مجتبایی قاسم

مستغرق ذات کبریایی قاسم

مثل علی اکبری برای ارباب

چشم تو کند گره گشایی قاسمادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 1 تیر 1394
حضرت قاسم بن الحسن ‏علیه السلام فرزند امام حسن مجتبى ‏علیه السلام است در مورد تاریخ ولادت ایشان اطلاع دقیقى در دست نیست ولى عموما در پنجم رمضان شهرت یافته است.مادر او بانویى بزرگوار به نام ام ولد است كه نام ایشان نجمه بوده است. حضرت قاسم‏ علیه السلامحدود 2-3 سال قبل از شهادت پدر بزرگوارش دیده به جهان گشود. از این رو با عموى مهربان خویش حضرت اباعبدالله الحسین‏ علیه السلام خو گرفته بود. و در دامان امام حسین ‏علیه السلام پرورش یافت .. ظاهراً شكل و شمایل ظاهرى و خصوصیات دیگر حضرت قاسم ‏علیه السلام شباهت بسیارى به پدر بزرگوارش امام حسن ‏علیه السلام داشته به گونه ‏اى كه امام حسین ‏علیه السلام با دیدار اواز برادر محبوب خویش یاد مى ‏كرد و فرزند برادرش را در آغوش مى‏گرفت و نوازش مى ‏كرد.چهره ‏ى آن حضرت چنان زیبا و دل ‏انگیز بود كه او را به پاره‏ ى ماه یا ستاره‏ ى زیبا تشبیه كردند .


ادامه مطلب


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 1 تیر 1394

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

رفتـــ 25